17
Нд., лист.

Торгівля громадян через сайти оголошень

Бізнес

Коли наші експерти готували чергову консультацію по темі інтернет-торгівлі, до нас у редакцію звернувся наш співвітчизник з конкретним запитанням. Оскільки тема актуальна для багатьох, то ми вирішили надрукувати відповідь для всіх читачів.

Запитання: Я купую товар в Україні і продаю його потім у Болгарії та країнах ЄС, доставляю покупцям Еконтом і Болгарською поштою, а оголошення розміщую на ОЛХ.БГ і Ebay, гроші отримую післяплатою і на карту, торгую як громадянин, без реєстрації фірми. Чи треба мені платити якісь податки і подавати звітність? Яка відповідальність за порушення законодавчих норм, якщо, наприклад, я не маю підтвержджуючих документів про купівлю таких товарів з України, або не відзвітував перед податковою?

Відповідь. В описаному випадку фізична особа здійснює діяльність як торговець згідно з чл. 1, т. 1 від Търговския закон (ТЗ) "Търговец по смисъла на този закон е всяко физическо або юридическо лице, което по занятие извършва покупка на стоки или други вещи с цел да ги препродаде в първоначален, преработен або обработен вид." Але громадянин не зареєстрований як одноосібний торговець (ЕТ).
Незалежно від цього доходи від такої господарської діяльності згідно з чл. 26, ал. 7 від Закону «за данъците върху доходите на физически лица» (ЗДДФЛ) підлягають оподаткуванню в розмірі 15% від оподатковуваної суми. Така особа повинна заповнювати Додаток № 2 на ГДД по чл. 50 від ЗДДФЛ за 2016 р. като в Част. ІІ - Данни за дейността, маркира т. 5 "Стопанска дейност на физическо лице, което е търговец по смисъла на ТЗ, но не е регистрирано като едноличен търговец". База оподаткування формується за принципом документальної обґрунтованості, тобто необхідно мати первинні документи на закуплені товари згідно з чл. 6, ал. 1 від Закону за счетоводството (ЗСч), оформлені відповідно до вимог цього закону. Також необхідно враховувати документальну обгрунтованість витрат.

Якщо ви не задекларуєте отриманий дохід, то на вас мають наложити штраф від 500 до 1000 лв, а при повтороному порушенні, чи при невірно задекларованих даних  - від 1000 до 2000 лв, згідно ЗДДФЛ.


Ірина Шишковська
Експерт Інфо ЕООД
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Advertisement
Sign up via our free email subscription service to receive notifications when new information is available.